Зона вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем відкриє нові перспективи для вітчизняних товаровиробників.

Зона вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем відкриє нові перспективи для вітчизняних товаровиробників.

За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, під егідою Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та за участі Ради з питань експорту продовольства відбулась зустріч щодо укладання Угоди про вільну торгівлю України з Державою Ізраїль.

Мета заходу - врахування національних інтересів в рамках укладення Угоди, підписання якої відбудеться 21-23 грудня 2015 року.

В ході проведення зустрічі обговорювався перелік товарів, які Держава Ізраїль імпортує в значних обсягах та головних постачальників сільськогосподарської продукції до Ізраїлю, з якими Україна буде конкурувати на цьому ринку. Зокрема, про яловичину морожену, філе риби та рибу морожену, яйця, молоко згущене, зернові, борошно пшеничне тощо.

Також було домовлено про додаткове опрацювання асоціаціями питання щодо можливості розширення експорту української продукції до Ізраїлю.

«Окрім того, нам важливо опрацювати питання щодо ступеня лібералізації внутрішнього ринку України з визначенням чутливих груп товарів, які потребують захисту від конкуренції з боку товарів, походженням з Держави Ізраїль», - зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.